Aktualności

JESSICA dla Legionowa

2014.06.30 12:15

Autor: Milena Szymańska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. arch. UM Legionowo
Fot. arch. UM Legionowo
Fot. arch. UM Legionowo

To już dziewiąta umowa inwestycyjna na Mazowszu w ramach Inicjatywy JESSICA. Tym razem środki z RPO WM w ramach Działania 4.3 „Ochrona powietrza, energetyka” dofinansują projekt PEC „Legionowo” Sp. z o.o.

 

Umowa pomiędzy BGK a Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej „Legionowo” Sp. z o.o. została podpisana 27 czerwca w Urzędzie Miejskim w Legionowie. Oprócz W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele inwestora, Banku Gospodarstwa Krajowego, a także wicemarszałek Wiesław Raboszuk i prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

 

Inwestycja realizowana przez PEC „Legionowo” Sp. z o.o. dotyczy rozbudowy istniejącej Ciepłowni Miejskiej – powstanie kogeneracyjne źródło ciepła. Część energii niewykorzystanej z procesu wytwarzania ciepła będzie przekazywana do generatora prądu, a następnie transformowana w energię elektryczną. Dodatkowym elementem nowego źródła będzie kotłownia gazowa, która powstanie przy budynku Ciepłowni Miejskiej. Oprócz poprawy efektywności energetycznej procesu wytwarzania ciepła, zmniejszy się również emisja CO2.

 

 ---------------------------------------------------------------------

JESSICA jest źródłem finansowania zwrotnego ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, w formie np. preferencyjnych pożyczek, inwestycji infrastrukturalnych spełniających jednocześnie cele publiczne i komercyjne, a więc z punktu widzenia rentowności – inwestycji znajdujących się w "niszy rynkowej" i tym samym mało atrakcyjnych dla inwestorów prywatnych oraz banków oferujących kredyty inwestycyjne.

 

Liczba wyświetleń: 483

powrót