Aktualności

Wizyta delegacji z Bawarii

2014.06.12 13:10 , aktualizacja: 2014.12.19 13:36

Autor: Katarzyna Mańska, (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Przedstawiciele administracji kraju związkowego Bawaria (Niemcy) odwiedzili Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, by dowiedzieć się więcej na temat praktyk pozyskiwania i wykorzystywania środków unijnych na Mazowszu.

 

Delegację przywitał marszałek Adam Struzik, który scharakteryzował województwo mazowieckie i przybliżył zadania administracji samorządowej w Polsce. Głównym punktem zainteresowań gości była kwestia wykorzystania funduszy europejskich przez województwo mazowieckie. Prezentację na ten temat wygłosił pracownik Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Ponadto przedstawiciele Kancelarii Marszałka zaznajomili gości z  efektami partnerstw z niemieckimi landami oraz pokrótce scharakteryzowali współpracę z innymi regionami.

 

W skład delegacji wchodzili przedstawiciele bawarskich instytucji centralnych: Ministerstwa Edukacji, Kultury, Wyznań, Nauki i Sztuki, Ministerstwa Środowiska i Ochrony Konsumenta, Urzędu Nadzoru Budowlanego i Kancelarii Stanu oraz wicekonsul Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium Przemysław Gembiak.

  • Pobierz: fot. Ł. Cichocka
  • Pobierz: fot. Ł. Cichocka
  • Pobierz: fot. Ł. Cichocka
  • Pobierz: fot. Ł. Cichocka

Liczba wyświetleń: 621

powrót