Aktualności

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 631

2014.04.16 15:40 , aktualizacja: 2014.07.08 15:21
Autor: Dagmara Jaworska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.Tomasz Stefański

Rozbudowa jednej z bardziej ruchliwych arterii obrzeży stolicy nabiera tempa. 16 kwietnia przedstawiciele miasta Zielonka, Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawcy robót dokonali symbolicznego aktu inauguracji inwestycji. W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Zgodnie z umową roboty powinny zostać zakończone do końca czerwca 2015 r. Wartość inwestycji to 45 799 250,88 zł brutto. Zadanie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007–2013. W lutym br., na zlecenie MZDW, wykonawca – Skanska S.A.– rozpoczął budowę drogi na dwukilometrowym odcinku od granicy węzła z projektowaną drogą ekspresową S-17, tzw. „Węzeł Zielonka" do granicy Warszawy.

 

Skanska S.A. przebuduje także skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 634 na odcinku 600 metrów (teren miasta Zielonki i Ząbek). Zakres prac obejmie rozbudowę drogi z jedno- do dwujezdniowej. Na całym odcinku powstaną: chodnik, ścieżka rowerowa, ekrany akustyczne oraz oświetlenie uliczne. Przedsięwzięcie przewiduje również wykonanie włączeń dróg gminnych ulic: Szwoleżerów, Powstańców, Bankowej i Kolejowej. Wykonawca wybuduje także system kanalizacji deszczowej, nowe rowy bezodpływowe oraz przebuduje przepust w dostosowaniu do projektowanej geometrii drogi. Na skrzyżowaniu z ulicą Szwoleżerów wykona sygnalizację świetlną. Firma zajmie się ponadto pracami sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej i gazowej.

 

Aktualnie trwają roboty związane z przebudową infrastruktury podziemnej oraz budową nasypu projektowanej drugiej jezdni. Pas drogowy nowej inwestycji na granicy Ząbek i Zielonki został już przygotowywany do dalszych prac. Zgodnie z harmonogramem do lipca tego roku planowana jest budowa jezdni zachodniej w ciągu drogi nr 631 i jezdni południowej drogi nr 634.

 

Droga wojewódzka nr 631 to jedna z najbardziej obciążonych dróg prowadzących do Warszawy. Natężenie ruchu wynosi 27 tys. pojazdów na dobę. To arteria o długości około 45 km, łącząca Warszawę i Nowy Dwór Mazowiecki. Droga biegnie przez miejscowości: Ząbki, Zielonka, Marki, Wólka Radzymińska, Nieporęt, Zegrze Południowe, Wieliszew, Poniatów.

Liczba wyświetleń: 1437

powrót