Aktualności

RIT dla subregionu radomskiego

2014.03.12 10:35 , aktualizacja: 2014.03.14 10:41
Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
fot. Jan Pajączkowski
fot. Jan Pajączkowski
fot. Jan Pajączkowski
fot. Jan Pajączkowski
fot. Jan Pajączkowski
fot. Jan Pajączkowski
fot. Jan Pajączkowski

Regionalne Instrumenty Terytorialne są dedykowane subregionom a nie stricte miastom i ich obszarom funkcjonalnym – to wokół tego tematu skupili się samorządowcy z powiatów okalających Radom. Spotkaniu 12 marca br. w radomskiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego przewodniczył wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

11 marca br.  Zarząd Województwa Mazowieckiego zaktualizował zasady dotyczące charakteru RIT. Regionalne Instrumenty Terytorialne to mechanizm stworzony przez Samorząd Województwa Mazowieckiego skierowany do 5 subregionów: ciechanowskiego, płockiego, ostrołęckiego, siedleckiego i radomskiego. Liderami prowadzonych prac są miasta regionalne (Płock i Radom) i subregionalne (Ciechanów, Ostrołęka i Siedlce), które koordynują przygotowanie Planów Działań RIT. Podstawą partnerstwa RIT ma być odpowiedź na wspólne wyzwania i cele rozwojowe, zidentyfikowane w subregionach oraz potrzebę wypracowania wspólnej wizji rozwoju.

 

Podczas spotkania dyskutowano także na temat ofert terenów inwestycyjnych w gminach i powiatach subregionu radomskiego, jakie mogą zaproponować inwestorom włodarze poszczególnych miejscowości.

Liczba wyświetleń: 453

powrót