Aktualności

Na ferie do pływalni

2014.02.18 12:30 , aktualizacja: 2014.02.18 12:41

Autor: Dagmara Jaworska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Bogdan Śladowski
  • Fot. Bogdan Śladowski
  • Fot. Bogdan Śladowski
  • Fot. Bogdan Śladowski
  • Fot. Bogdan Śladowski
  • Fot. Bogdan Śladowski

Tuż przed rozpoczęciem ferii, otwarto krytą pływalnię przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ząbkach. Obiekt jest znakomitym miejscem aktywnego wypoczynku dla całych rodzin, miejscem spotkań mieszkańców Ząbek, powiatu wołomińskiego, a także alternatywą spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców stolicy.W uroczystości otwarcia wziął udział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

W hali znajdują się: basen pływacki, basen rekreacyjny z częścią do nauki pływania, brodzik dla dzieci, jacuzzi z hydromasażem, zjeżdżalnia, gejzery powietrzne, masaże karku oraz zjeżdżalnia.

 

Budynek nie ma barier architektonicznych i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt jest częścią wieloetapowej inwestycji – Centrum Turystyczno-Rekreacyjno-Sportowego w Ząbkach, w ramach której przewiduje się budowę m.in.: hali sportowej, hotelu i boiska wraz z trybunami.

 

W ramach inwestycji zagospodarowano teren przylegający do obiektu oraz drogą dojazdową – ulicą Słowackiego – wraz z włączeniem w drogę wojewódzką. Budowa najnowocześniejszego w powiecie wołomińskim obiektu była możliwa dzięki prawie 13 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007–2013. Całkowity koszt wyniósł 22 886 815,74 zł.

Liczba wyświetleń: 528

powrót