Aktualności

Uporządkowane odpady komunalne i czystsze środowisko w gminie Wołomin

2014.01.17 15:30 , aktualizacja: 2014.01.17 15:41

Autor: MJWPU, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.Agnieszka Niedźwiedzka

Zakup pojemników na odpady komunalne to podstawowy cel projektu, który ograniczy ilość zanieczyszczeń na terenie gminy Wołomin. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego inwestycja otrzyma środki unijne w wysokości 406 988,50 zł.

 

Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz władze Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Wołominie – prezes zarządu Krzysztof Kuśmierowski i członek zarządu Janusz Tomasz Czarnogórski.

 

- Mimo, że kwota dofinansowania jest nieznaczna na tle innych inwestycji, to inicjatywa działań w ramach projektu jest bardzo znacząca dla mieszkańców gminy Wołomin. Postawienie nowych kontenerów to przede wszystkim uporządkowane odpady komunalne i czystsze środowisko. Cieszę się, że zarząd województwa mógł przyczynić się do realizacji tego projektu – powiedział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Postawienie na terenie Wołomina nowych kontenerów przyczyni się do zbierania odpadów komunalnych takich jak: szkło, plastik, zużyty sprzęt elektroniczny oraz przeterminowane lekarstwa. Znajdą się także pojemniki na odpady zielone, makulaturę i akumulatory. Łącznie w ramach projektu gmina Wołomin wzbogaci się o 318 sztuk kontenerów na śmieci.

 

Inwestycja otrzymała wsparcie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007–2013 z Działania 4.2 Ochrona powierzchni ziemi. Całkowita jego wartość  to blisko 600 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 514

powrót