Aktualności

Zdolni uczniowie pod skrzydłami doktorantów

2013.12.19 14:45 , aktualizacja: 2013.12.19 14:52

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Dziś zainaugurowano projekt stypendialny dla doktorantów z Mazowsza. Samorząd województwa po raz kolejny uruchomił unijne środki na stypendia dla naukowców. Jest to jeden z elementów polityki władz Mazowsza, które stawiają na rozwój zdolnych ludzi i wspieranie ich w prowadzeniu badań istotnych dla wzmocnienia mazowieckiej gospodarki. W tym roku wsparcie dla doktorantów jest rekordowo wysokie – nawet do 5 tys. zł miesięcznie przez cały rok.

 

Samorząd tworzy również stypendia dla zdolnych uczniów. Aby ci najmłodsi mogli być inspirowani przez najlepszych, pilotażowo wprowadzony zostanie program współpracy uczniów z doktorantami. Swoje osiągnięcia zaprezentowali Patryk Czajka – obecnie student I roku UW, Kolegium MISM-P (Robot szukający wyjścia z labiryntu) oraz Kamil Ruta – uczeń VII LO im. J. Słowackiego w Warszawie (Gra Monopoly – jak połączyć Javę i Internet).

 

W konferencji udział wzięli doktoranci – stypendyści projektu. Spotkanie było doskonałą okazją do przedstawienia obszarów związanych z badaniami naukowymi, w tym ich komercjalizacją i ochroną własności intelektualnej. Zaprezentowane zostały także dobre praktyki wykorzystywania wyników prac badawczo-rozwojowych. W spotkaniu udział wzięli również marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski

Liczba wyświetleń: 744

powrót