Aktualności

Krasnosielc inwestuje w turystykę

2013.12.10 13:05

Autor: Biuro Prasowe, MJWPU, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Nowe miejsca do wypoczynku oraz inwestycje w rozwój sektora turystycznego w gminie Krasnosielc, to założenia projektu, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości blisko 500 tys. zł. Umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Krasnosielc Paweł Ruszczyński.

 

Na terenie gminy Krasnosielc znajduje się wiele cennych zabytków, miejsc pamięci narodowej, kapliczek, figur oraz przydrożnych krzyży. Aby wyeksponować te miejsca i zachęcić potencjalnych turystów do przyjazdu, władze gminy aplikowały o środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 (Działania 6.2. Turystyka).

 

Dzięki dotacji powstanie portal turystyczno-informacyjny w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Będzie on dostosowany do potrzeb osób niedowidzących i niewidzących. Oprócz portalu powstanie także kieszonkowy przewodnik po gminie Krasnosielc. Natomiast przy obiektach o dużym znaczeniu kulturowym i historycznym, a także w miejscach rekreacyjno-wypoczynkowych będą ustawione tablice informacyjne.

 

Aby zachęcić odwiedzających gminę Krasnosielc do aktywnego wypoczynku, na wybrzeżu rzeki Orzyc powstanie przystań dla kajaków wraz z altaną, stojakiem na kajaki i parkingiem. Z myślą o najmłodszych w czterech miejscowościach wybudowane będą kompleksy sportowo-rekreacyjne.

 

Projekt zakłada także wykonanie nowego oświetlenia zabytkowego kościoła w Krasnosielcu oraz kościołów w Drążdżewie i Amelinie. Ponadto, władze gminy zaplanowały wspólnie z Fundacją 2 5 7, organizację festiwalu filmowego pt: „Małe Kino Wielkich Braci”.

 

Realizacja kosztującego ponad 710 tys. zł projektu potrwa do końca września 2014 r. Wszystkie te działania pomogą podnieść walory turystyczne gminy, pokazać jej atrakcyjność i zachęcić turystów do spędzania wolnego czasu na jej terenie.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 567

powrót