Aktualności

Gmina Olszewo-Borki zadba o rozwój turystyki

2013.11.05 08:50 , aktualizacja: 2013.11.05 09:20

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Zespół Prasowy MJWPU, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. Radosław Strzaliński
Fot. arch. UG Olszewo-Borki
Fot. arch. UG Olszewo-Borki

Spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, biegi narciarskie – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na mieszkańców i turystów gminy Olszewo-Borki (powiat ostrołęcki). Dzięki dofinansowaniu unijnemu w wysokości blisko 305 tys. zł powstaną tu kolejne elementy infrastruktury turystycznej, które umożliwią mieszkańcom Mazowsza organizację interesujących wycieczek i imprez.

 

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Całkowity koszt to ponad 358 tys. zł. 4 listopada umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk.

 

Dzięki otrzymanej dotacji unijnej na terenie gminy Olszewo-Borki powstanie szereg atrakcji turystycznych sprzyjających odpoczynkowi. Zakupiona i zamontowana zostanie wiata grillowa na ok. 100 osób, wyposażona w wiszący grill, stoły i ławy oraz stojaki na rowery. W jej sąsiedztwie powstanie drewniany magazyn, w którym przechowywany będzie sprzęt turystyczny: kajaki z kapokami i wiosłami, rowery trekkingowe, a także narty biegowe z kijkami i butami.

 

Z myślą o osobach uprawiających turystykę pieszą i rowerową zostaną wytyczone i oznakowane trasy turystyczne. Powstanie także mapa regionu oraz przewodnik zawierający opis ciekawych przyrodniczo i historycznie miejsc znajdujących się przy danym szlaku. Ponadto organizowane będą również imprezy promujące rozwój turystyki na obszarze gminy m.in. „Kurpiowski Rodzinny Rajd Rowerowy”, „Bieg Masowy Przełajowy” czy „Bieg Narciarski”.

 

Dzięki realizacji projektu stworzone zostaną dogodne warunki dla rozwoju turystyki i rekreacji, a także prowadzenia działalności w branży turystycznej – w szczególności agroturystyki.

 

Tytuł projektu: Turysto weekendowy Przystań w gminie Olszewo-Borki

Całkowita wartość projektu: 358 723,27zł

Kwota dofinansowania: 304 914,78zł

Beneficjent: Gmina Olszewo-Borki

Działanie 6.2 Turystyka

Liczba wyświetleń: 447

powrót