Aktualności

Jubileusz szkoły w Zielonce

2013.10.28 12:20 , aktualizacja: 2013.10.28 12:35
Autor: Dagmara Jaworska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.A. Sajnog
fot.T. Stefański
fot.T. Stefański
fot.A. Sajnog

Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce obchodził 50-lecie swojego istnienia. W uznaniu zasług na rzecz wychowywania i kształcenia młodych ludzi placówkę uhonorowano Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Wyróżnienie wręczył wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

W 1963 r. utworzono Państwową Szkołę Techniczną dla Pracujących w Zielonce. Pierwsza siedziba mieściła się przy ul. Staszica 28. Dwa lata później otwarto Zasadniczą Szkołę Zawodową, a w 1966 r. jej mury opuścili pierwsi absolwenci. Placówka wielokrotnie zmieniała nazwę, miało to związek m.in. z poszerzającym się zakresem świadczonych usług edukacyjnych. Od 2012 r. w skład zespołu wchodzą: Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi, Technikum kształcące w zawodach – technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk, technik teleinformatyk, technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej, technik cyfrowych procesów graficznych i technik hotelarstwa oraz Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych.

 

Misją placówki jest przygotowanie młodzieży do pracy w zawodach liczących się na rynku i wychowanie w duchu patriotyzmu. Szkoła angażuje się w liczne projekty historyczne, naukowe i edukacyjne, organizując m.in. Dni Kariery, Dni Nauki oraz publikując prace na temat lokalnej historii i tradycji. Uczniowie biorą udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, stwarzających możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w wybranym przez siebie kierunku. Obecnie szkoła liczy 405 uczniów w technikum i 82 w liceum.

Liczba wyświetleń: 542

powrót