Aktualności

Akredytacja dla łosickiego szpitala

2013.10.22 14:40 , aktualizacja: 2013.10.22 15:02

Autor: Radosław Strzaliński (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Milena Szymańska
  • Fot. Milena Szymańska
  • Fot. Milena Szymańska
  • Fot. Justyna Poboży
  • Fot. Milena Szymańska
  • Fot. Milena Szymańska

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łosicach odebrał akredytację ministerstwa zdrowia.

 

Rygorystyczną kontrolę spełniania standardów medycznych placówka przeszła jeszcze latem, natomiast 21 października br. otrzymała stosowny certyfikat. Uzyskanie go poprzedziły ponadpółroczne przygotowania.

 

Proces zewnętrznej oceny jakości prowadzony był w oparciu o standardy nakierowane na stymulowanie poprawy jakości oraz bezpieczeństwa opieki. Przeglądowi podlegało pełne spektrum działalności klinicznej, zarządzania i administracji. Dokonali go doświadczeni lekarze i pielęgniarki, pochodzący spoza obszaru, w którym szpital był oceniany.

 

– Akredytacja oznacza, że szpital spełnia wysokie wymagania odnośnie leczenia, obsługi i spraw technicznych. Jest to wyróżnienie dla załogi, dyrektora i wszystkich pracowników. Natomiast pacjent ma potwierdzenie, że w tym szpitalu wszyscy udzielą mu fachowej pomocy – powiedział dyrektor Henryk Brodowski. 

 

W uroczystości wręczenia akredytacji uczestniczyli członkowie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz Wiesław Raboszuk. Łosicki szpital jest jednym ze 138 placówek medycznych w Polsce, którym udało się zdobyć ten cenny dokument.

Liczba wyświetleń: 519

powrót