Aktualności

„Babie Lato” za nami…

2013.09.24 14:15 , aktualizacja: 2013.09.24 15:20

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.Piotr Stańczyk
fot.Piotr Stańczyk
fot.Piotr Stańczyk

Przemarsz w barwnym korowodzie, występy artystyczne lokalnych twórców, a także koncerty znanych polskich zespołów – tak Pionki (powiat radomski) żegnały lato.

 

Ze specjalnym repertuarem zaprezentowały się dzieci z miejscowych szkół, artyści z ogniska muzycznego i osoby niepełnosprawne. Zanim jednak na scenie pojawili się twórcy, można było liczyć na inne atrakcje, m.in. pokazy grup motocyklistów, malowanie twarzy i włosów, konkursy plastyczne i sportowe.

 

Impreza „Babie Lato” co roku skupia na terenie Ogródka Jordanowskiego w Pionkach nie tylko mieszkańców miasta, ale również przyjezdnych gości. Gościem tegorocznej edycji był m.in. wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który podziękował włodarzom miasta za zorganizowanie imprezy integrującej wszystkich mieszkańców Pionek. Dodał przy tym, że takie wydarzenia są nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną, czy przyjaciółmi, ale również sprzyjają integracji z osobami niepełnosprawnymi, które często są niedostrzegane w społeczeństwie. W ten sposób można zwrócić uwagę na ich twórczość i promować ją.

Liczba wyświetleń: 341

powrót