Aktualności

Wygodniejszy transport publiczny w Sokołowie Podlaskim

2013.09.18 13:40 , aktualizacja: 2013.09.18 13:47

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Dzięki decyzji Zarządu Województwa Mazowieckiego spółka PKS „Sokołów Podlaski” otrzymała unijne wsparcie w wysokości ponad 2,2 mln zł. Przyznane dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup pięciu nowoczesnych autobusów, wprowadzenie biletu elektronicznego, a także na wdrożenie systemu informacji dźwiękowej w nowym taborze.

 

Projekt, którego realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku, zakłada kupno pięciu nowoczesnych autobusów komunikacji miejskiej. Wszystkie pojazdy będą przystosowane do zasilania biopaliwem oraz wyposażone będą w silniki spełniające normę emisji zanieczyszczeń minimum EURO 5. Dzięki nowoczesnym systemom komunikacji i informacji dźwiękowej, niepełnosprawnym będzie podróżować się łatwiej. Zakup taboru umożliwi również utworzenie dodatkowych linii komunikacyjnych, łączących tereny wiejskie z miastem Sokołów Podlaski.

 

W ramach zaplanowanego przedsięwzięcia spółka PKS wprowadzi bilet elektroniczny EM-kart, który ułatwi podróżowanie pasażerom. Osoby niewidome i słabo widzące będą mogły poczuć się bezpiecznie za sprawą systemu informacji dźwiękowej.

 

Na czterech przystankach, a także w hali głównej zajezdni pojawią się informacyjne tablice multimedialne, które na bieżąco będą wyświetlać dane na temat aktualnych odjazdów i przyjazdów autobusów oraz planowanych kursów.

 

Realizacja projektu zapewni mieszkańcom Sokołowa Podlaskiego oraz gmin Sokołów Podlaski, Węgrów, Jabłonna Lacka, Sterdyń, Bielany, Repki, Kosów Lacki, Sabnie, Ceranów i Suchożebry nową jakość podróżowania. Zwiększy się komfort i poprawi bezpieczeństwo podróżujących, ograniczone zostaną też koszty eksploatacji i napraw taboru.

 

Projekt, którego całkowity koszt to prawie 3,5 mln zł został wyłoniony do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

  • fot. Justyna Filipek
  • fot. Justyna Filipek
  • fot. Justyna Filipek
  • fot. Justyna Filipek

Liczba wyświetleń: 690

powrót