Aktualności

Poprawa informatyzacji Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie

2013.09.03 15:10 , aktualizacja: 2013.09.04 12:26

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. Joanna...
Fot. Joanna...
Fot. Joanna...
Fot. Joanna...
Fot. Joanna...

Zakład Radiologii Instytu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie ma szansę na zbudowanie systemu audiowizualnego oraz ulepszenie swoich systemów informatycznych i telekomunikacyjnych. To ważne zmiany, które decyzją zarządu województwa mogą liczyć na 5 mln zł wsparcia z dotacji unijnej.

 

Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, członek zarządu województwa Wiesław Raboszuk oraz dyrektor instytutu Krzysztof Warzocha.

 

Bardzo cieszymy się, że środki z Regionalnego Programu Operacyjnego zasilają budżety placówek medycznych – zwłaszcza w tak trudnych dla mazowieckiej służby zdrowia czasach, gdy algorytm podziału środków na poszczególne oddziały regionalne krzywdzi Mazowsze. Bez środków europejskich wiele szpitali nie byłoby w stanie sprostać wymogom współczesności – podkreślił wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Bez wybudowania sali hybrydowej, która pozwala na wykonywanie wewnątrznaczyniowych procedur hematologicznych, nie ma możliwości rozbudowania tego działu medycyny, jaką jest radiologia obrazowa. Pozwala ona wykonywać zabiegi na odległość i uczyć kadrę lekarską nie tylko w instytucie, ale także w ośrodkach o niższym poziomie referencyjności – dodał dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie Krzysztof Warzocha.

 

Dzięki inwestycji już w połowie przyszłego roku w placówce będzie funkcjonował system audiowizualny monitorujący przebieg zabiegów operacyjnych. Modernizację przejdzie również sieć komputerowa, serwery, macierze dyskowe oraz centrala telefoniczna.

 

Nowe systemy usprawnią rejestrację w poradniach oraz ułatwią uzyskanie informacji o zaplanowanych wizytach lekarskich, badaniach diagnostycznych, jak również statusach wykonania skomplikowanych badań realizowanych przez kilka dni.

 

Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tytuł projektu: Modernizacja systemów: informatycznych, telekomunikacyjnych, zarządzania instalacjami technicznymi wraz z dostawą licencji na oprogramowanie oraz budową systemu audiowizualnego w Zakładzie Radiologii w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii

Całkowita wartość projektu: 5 874 845,31 zł

Kwota dofinansowania: 4 993 618,51 zł

Beneficjent: Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie

Działanie 2.1 Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu

Pliki do pobrania

Rozmiar: 1240 kB, Liczba pobrań: 145

Liczba wyświetleń: 353

powrót