Aktualności

Energia wiatrowa w gminie Sokołów Podlaski

2013.08.30 13:10 , aktualizacja: 2013.08.30 15:45
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch.UG Sokołów...

Na terenie gminy Sokołów Podlaski w miejscowości Brzozów (powiat sokołowski) wybudowana zostanie elektrownia wiatrowa. Będzie to możliwe dzięki funduszom europejskim. Zarząd województwa przyznał na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 4,5 mln zł.

 

Produkcja ekologicznej energii zwiększy ochronę środowiska naturalnego. Umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowskaoraz prezes zarządu spółki AM Energia Wiatrowa Marcin Protasiewicz.

 

W Brzozowie wybudowana zostanie elektrownia wiatrowa o mocy 2 MW. Powstaną również – droga dojazdowa i plac manewrowy oraz wykonane będą przyłącza do sieci i instalacja fotowoltaiczna.

 

Dzięki inwestycji łączna moc zainstalowanej energii z wiatru w województwie mazowieckim zwiększy się o ok. 20 proc. w stosunku do stanu obecnego, a zużycie energii ze źródeł konwencjonalnych, które są dużym obciążeniem dla środowiska, zmniejszy się.

 

Projekt został wyłoniony do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

 

 

Tytuł projektu: Budowa elektrowni wiatrowej 2 MW w gminie Sokołów Podlaski przez AM Energia Wiatrowa Sp. z o.o.

Całkowita wartość projektu: 11 333 650 zł

Kwota dofinansowania: 4 588 750 zł

Beneficjent: AM Energia Wiatrowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Działanie 4.3 Ochrona powietrza, energetyka

Liczba wyświetleń: 701

powrót