Aktualności

Nowa hala sportowa w Mrozach

2013.08.26 09:10 , aktualizacja: 2013.08.27 15:47

Autor: Milena Szymańska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Grzegorz Kowalczyk UG...
  • fot.Grzegorz Kowalczyk UG...
  • fot.Grzegorz Kowalczyk UG...
  • fot.Grzegorz Kowalczyk UG...
  • fot.Grzegorz Kowalczyk UG...
  • fot.Grzegorz Kowalczyk UG...
  • fot. Justyna Poboży

Uczniowie i mieszkańcy gminy Mrozy (powiat miński) mogą już korzystać z nowo otwartej hali sportowej przy Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Mrozach. 24 sierpnia uroczystego otwarcia dokonali m.in. członkowie zarządu województwa mazowieckiego – Ewa Orzełowska i Wiesław Raboszuk.

 

W skład wielofunkcyjnego obiektu wchodzą: sala gimnastyczna z boiskiem o wymiarach 20x40 m, zaplecze higieniczno-sanitarne (cztery zespoły przebieralni i natrysków), widownia na antresoli (przewidziana na 400 miejsc) oraz trzykondygnacyjny segment wraz z zapleczem gastronomicznym i socjalnym, pokojami rekreacyjnymi (siłownia, sauna) i salami ćwiczeń. Całość zajmuje 3020,1 m2 powierzchni użytkowej. Koszt realizacji całego zadania wyniósł ponad 10 mln zł, z czego pozyskane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 – ponad 8 mln zł oraz ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki – 850 tys. zł.

 

Obiekt w pełni przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażony jest w dwie windy obsługujące wszystkie poziomy na wysokości od parteru do II piętra, w tym poziom szatni pod widownią. Przy schodach prowadzących z szatni na poziom boiska sali sportowej zainstalowany został podnośnik przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a do każdego wejścia do budynku prowadzą pochylnie zewnętrzne.

 

Nowy obiekt będzie idealnym miejscem do organizacji imprez zarówno lokalnych, jak i ogólnokrajowych – sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych. Inwestycja przyczyni się także do promocji zdrowego stylu życia całej społeczności lokalnej.

 

Po uroczystym otwarciu i zwiedzeniu hali rozegrano mecz inauguracyjny I-ligowych zespołów piłki siatkowej: KPS Siedlce – KS Camper Wyszków, zakończony wynikiem 3:1 dla drużyny z Wyszkowa.

 

Projekt „Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci, młodzieży z terenów wiejskich oraz poprawa oferty sportowo-rekreacyjnej skierowanej do mieszkańców gminy poprzez modernizację i rozbudowę istniejącej bazy sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Mrozach” został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Liczba wyświetleń: 813

powrót