Aktualności

„Kraina mlekiem i miodem płynąca”

2013.07.24 11:15 , aktualizacja: 2013.07.24 11:41

Autor: Milena Szymańśka, Wydział zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Gmina Baranowo (pow. ostrołęcki) 23 lipca br. gościła Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który spotkał się z samorządowcami z regionu ostrołęckiego oraz powiatów ościennych.Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, członek zarządu Wiesław Raboszuk oraz radny Mirosław Augustyniak.

 

Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie a jego głównym tematem był rozwój regionu ostrołęckiego. Podczas wystąpienia Bronisław Komorowski mówił o istocie lokalnego samorządu, szansach na rozwój małych miejscowości, korzyściach gospodarczych płynących z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz nowej perspektywie finansowej – na lata 2014-2020.

 

Z wielką satysfakcją odwiedzam mniejsze miejscowości i widzę, że wszędzie ludzie znajdują swoją szansę rozwojową i potrafią ją uchwycić –  dodał. – Czasami są to produkty regionalne, surowce naturalne czy umiejętności ludzi. Tak jest również na Kurpiach. To nie przypadek, że tu rozwija się produkcja mleczna na wielką skalę. Mieszkańcy znaleźli sposób na wydobycie z natury tego, co może być szansą na lepsze życie całego regionu. Kurpie w pewnym stopniu są krainą mlekiem i miodem płynącą.

 

W spotkaniu z prezydentem Komorowskim udział wzięli m.in. lokalni samorządowcy, rodziny wielodzietne oraz mieszkańcy Baranowa.

  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska

Liczba wyświetleń: 903

powrót