Aktualności

Jubileuszowy zlot

2013.06.24 09:15 , aktualizacja: 2013.06.24 14:58

Autor: Katarzyna Klepaczewska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Jan Pajączkowski
  • Fot. Jan Pajączkowski
  • Fot. Jan Pajączkowski

W Domaniowie (gm. Przytyk, powiat radomski) 21 czerwca br., po raz dziesiąty miłośnicy dwóch kółek spotkali się na Rowerowym Zlocie Gwieździstym. Rowerzyści z 6 gmin i Radomia wyruszyli w trasę, która kończyła się nad Zalewem Domaniowskim.

 

Rowerowy Zlot Gwieździsty to impreza popularyzująca turystykę rowerową. Promuje też utworzoną w 2004 r. sieć szlaków rowerowych, liczącą 287 kilometrów, która przebiega na terenie gmin tworzących Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” tj. Jedlińska, Przysuchy, Przytyka, Wieniawy, Wolanowa i Zakrzewa.

 

Na mecie na uczestników wyprawy czekał wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który wręczając nagrody najlepszym rowerzystom, podkreślił, że takie spotkania nie tylko integrują, ale również są dobrym sposobem na poznanie swojej okolicy – jej walorów turystycznych i przyrodniczych. Dodał przy tym, że jazda na rowerze to nie tylko ciekawa wycieczka turystyczno-krajoznawcza, ale doskonały środek na poprawę kondycji fizycznej i… stanu środowiska.

 

Podczas pikniku zorganizowano konkurs wiedzy na temat Związku Gmin ,,Radomka’’ oraz konkurs wiedzy o powiatach radomskim i przysuskim. Imprezie towarzyszył pokaz rowerowego trialu i akrobatyki sportowej, w wykonaniu Lubelskiej Grupy Artystycznej. Na uczestników rajdu czekały: poczęstunek, trampolina, poweriser – skaczące szczudła, akrobacje, popisy kaskaderskie, czy extremalne triki rowerowe, czyli skoki na bmx-ach i stunt rowerowy.

Liczba wyświetleń: 249

powrót