Aktualności

Marszałek – zasłużony dla powiatu garwolińskiego

2013.06.17 09:35 , aktualizacja: 2013.06.27 14:15

Autor: opr.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.arch. CSiK Garwolin
  • fot.arch. CSiK Garwolin
  • fot.arch. CSiK Garwolin

Marszałek Adam Struzik znalazł się w gronie osób i instytucji wyróżnionych tytułem „Zasłużony dla powiatu garwolińskiego”. Został nagrodzony za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju gospodarczego powiatu garwolińskiego, a także za aktywność w życiu społecznym oraz udzielane wsparcie dla organizacji działających na rzecz lokalnej społeczności.

 

Wręczenie statuetek odbyło się 15 czerwca br. w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. W uroczystości udział wzięła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Przedstawiciele samorządu województwa uczestniczyli także w oficjalnym otwarciu pływalni miejskiej „Garwolanka”. Budowa wielozadaniowego krytego basenu trwała nieco ponad 2 lata. Koszt inwestycji to 21 198 413,73 zł, z czego 1 500 000 zł to dofinansowanie przyznane w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego z udziałem środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz 656 158 zł z PFRON-u.

 

„Garwolanka” to nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny. Miejsce wypoczynku i relaksu, a także przestrzeń dla tych, którzy cenią sobie aktywność fizyczną.  Na ponad 2400 m² znajdują się pomieszczenia siłowni, sala do aerobiku i fitnessu oraz baseny: sportowy o wymiarach 25x12,5m i głębokości 1,35-1,80m, wyposażony w 6 torów o szerokości 2m, do nauki pływania oraz rekreacyjny z dyszami do masażu podwodnego, rwącą rzeką, biczami wodnymi, leżankami podwodnymi do masażu, zjeżdżalnią rurową (60 m), wannami do hydromasażu, saunami, gabinetem odnowy biologicznej.

 

Pływalnia jest przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne, spełnia też wytyczne FINA (Światowej Federacji Pływackiej). O utrzymanie najwyższego standardu czystości wody basenowej dba w pełni zautomatyzowany system uzdatniania, oparty na podchlorynie sodu i promieniach UV.

 

Przestrzeń siłowni (ponad 150 m²) wyposażono w nowoczesne urządzenia do treningu: bieżnie, rowery, orbitreki, wiosła, stepery oraz sprzęt siłowy na każdą partię mięśni. Sala do fitnessu posiada specjalną sportową podłogę amortyzującą wstrząsy w celu zminimalizowania ryzyka kontuzji lub upadku. Dla zagwarantowania maksymalnego komfortu ćwiczeń obie sale zostały wyposażone w klimatyzację oraz nowoczesny sprzęt grający umożliwiający naukę tańca, gimnastyki, aerobiku i wszelkich innych form ruchu związanych z muzyką.

 

Specjalnie przeszkoleni ratownicy czuwają nad wszystkimi osobami przebywającymi na basenie, zaś doświadczeni trenerzy i instruktorzy uczą i pomagają w doskonaleniu umiejętności sportowych.

Liczba wyświetleń: 513

powrót