Aktualności

Niezwykły prezent na Dzień Dziecka

2013.06.03 10:05 , aktualizacja: 2013.06.03 10:38

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. arch. Starostwo...
  • Fot. arch. Starostwo...
  • Fot. arch. Starostwo...
  • Fot. arch. Starostwo...

Mali mieszkańcy Łukomia otrzymali wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka. W tym szczególnym dniu uroczyście otwarto salę gimnastyczną, która powstała przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki.

 

Dzięki otrzymanej dotacji w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej wybudowano nową, w pełni wyposażoną salę gimnastyczną wraz z zapleczem sanitarno-socjalnym. Obiekt został połączony specjalnym łącznikiem z istniejącym budynkiem szkoły. W sali gimnastycznej wydzielono i oznakowano boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną.

 

W uroczystościach wziął udział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, który wręczył najmłodszym zestaw niezbędnych do gry piłek. Gratulując mieszkańcom i inicjatorom budowy tak cennego przedsięwzięcia, podkreślił, że nowoczesny obiekt to teraz doskonałe miejsce nie tylko do uprawiania różnych gier zespołowych, ale także miejsce, w którym z powodzeniem mogą odbywać się zawody sportowe czy innego rodzaju wydarzenia kulturalne integrujące lokalną społeczność.

 

Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 1,5 mln zł, z czego 900 tys. zł to środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Liczba wyświetleń: 438

powrót