Aktualności

Pułtusk zadba o środowisko

2013.05.27 14:20 , aktualizacja: 2013.05.27 15:16

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. arch. UMiG Pułtusk
Fot. arch. UMiG Pułtusk

W Płocochowie (gm. Pułtusk) powstaną nowe tereny zielone, utworzone na bazie nieczynnego składowiska odpadów. Dzięki temu mieszkańcy gminy będą mogli liczyć na poprawę jakości wód oraz powietrza. 27 maja br. umowę na unijne dofinansowanie inwestycji podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, burmistrz Pułtuska Wojciech Dębski oraz skarbnik gminy Teresa Turek.

 

Gaz pochodzący z odpadów może powodować liczne zagrożenia dla ludzi i środowiska naturalnego, dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie i uszczelnienie składowiska odpadów. W ramach prac przewidziane jest ukształtowanie terenu nieczynnej kwatery składowiska (ukształtowanie warstwy odpadów zalegających na powierzchni oraz ułożenie warstwy wyrównawczej z gruntu mineralnego) i jej uszczelnienie, wykonanie studni z tzw. biofiltrem eliminującym uciążliwe zapachy, a także obsianie składowiska trawą.

 

Dzięki takiemu zabiegowi ulegnie ograniczeniu emisja uciążliwego gazu, co z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość życia w gminie. Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Tytuł projektu: Rekultywacja wydzielonej części składowiska odpadów w miejscowości Płocochowo, Gmina Pułtusk realizowanego przez Gminę Pułtusk

Całkowita wartość projektu: 1 917 554,14 zł

Kwota dofinansowania: 1 629 921,02 zł

Beneficjent: gmina Pułtusk

Działanie 4.2 Ochrona powierzchni ziemi

Liczba wyświetleń: 706

powrót