Aktualności
Wydział Humanistyczny w Siedlcach ma nowa siedzibę
2013.05.15 15:15 , aktualizacja: 2013.05.17 11:07
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
W Siedlcach powstała nowoczesna i funkcjonalna baza dydaktyczno-naukowa przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Inwestycja jest warta ponad 41,8 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to prawie 25 mln zł. Decyzję o przyznaniu środków unijnych podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego. W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczyła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.
Budowa Wydziału Humanistycznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (pracownia rzeźby, sieci zewnętrzne, drogi, place i parkingi, obiekty małej architektury) stanowiła drugi etap całej inwestycji. To odpowiedź na najpilniejsze potrzeby uczelni. Dotychczas instytuty, katedry oraz zakłady wchodzące w jej skład mieściły się w różnych częściach miasta. Teraz będą skupione w jednym miejscu, co oznacza duże ułatwienie dla studentów.
Na część dydaktyczną gmachu składają się: 8 sal wykładowych (dwudzielna na 398 miejsc, jedna na 116 miejsc i sześć mniejszych na 60 miejsc), 27 sal seminaryjnych (743 miejsca łącznie), a także zespoły pracowni: malarstwa, rysunku, grafiki użytkowej, fotografiki, wypukłodruku, liternictwa komputerowego i muzyki.
Budynek uniwersytecki będzie pełnił jednak nie tylko funkcje dydaktyczne. Niektóre części gmachu, jak sala koncertowa czy Pracownia Rzeźby z pewnością przyczynią się do rozwoju działalności kulturalnej, skierowanej zarówno do społeczności akademickiej, jak i lokalnej. Spora część budynku to także pomieszczenia gastronomiczne – bufet i stołówka.
Nowy Wydział Humanistyczny to nowe warunki dla edukacji na poziomie wyższym oraz kształcenia ustawicznego. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze uczelnia będzie miała również możliwość zwiększenia limitów przyjęć oraz wzbogacenia oferty edukacyjnej w powiązaniu z potrzebami regionalnego rynku pracy.
Projekt został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.
Liczba wyświetleń: 695
powrót