Aktualności

„Pro Masovia” dla radomskiego WOPR-u

2013.05.13 10:15 , aktualizacja: 2013.05.13 12:11

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Już 10 lat Środowiskowo Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu aktywnie działa na rzecz ochrony zdrowia i życia osób korzystających z obszarów wodnych na terenie Południowego Mazowsza. Z tej okazji stowarzyszenie zostało odznaczone Medalem Pamiątkowym "Pro Masovia" za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego.

 

WOPR w Radomiu propaguje zachowania prozdrowotne oraz przeciwdziała wykluczeniu społecznemu wielu środowisk - nie tylko osób niepełnosprawnych, ale również dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich. Stowarzyszenie szkoli oraz wydaje uprawnienia młodszego ratownika i ratownika wodnego. Prowadzi również liczne programy prewencyjne, m.in w ramach programu „Bezpieczne wakacje”, a także pokazy ratownictwa wodnego i medycznego. Ponadto wspiera finansowo realizację filmów edukacyjnych i zabezpiecza ratowniczo masowe imprezy sportowe na wodzie: zawody kajakarskie osób niepełnosprawnych, zmagania żeglarskie czy wakeboardingowe.

 

Wicemarszałek Leszek Ruszczyk wręczając wyróżnienie, podkreślił duże zasługi WOPR-u w nauczaniu dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań i niesienia pomocy nad akwenami oraz pogratulował jego członkom jubileuszu.

  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk

Liczba wyświetleń: 361

powrót