Aktualności

„Orlik” w Wyśmierzycach

2013.04.26 11:25 , aktualizacja: 2013.04.26 13:03

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. arch. UM Wyśmierzyce
  • fot. arch. UM Wyśmierzyce
  • fot. arch. UM Wyśmierzyce
  • fot. arch. UM Wyśmierzyce
  • fot. arch. UM Wyśmierzyce

Wyśmierzyce (pow. białobrzeski) to, pod względem liczby ludności, najmniejsze miasto w Polsce, odznaczające się jednak zamiłowaniem do sportu. 25 kwietnia br. oddano tam do użytku drugi już kompleks boisk sportowych wybudowany w ramach rządowo-samorządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”.

 

Mieszkańcy miasta mają do dyspozycji miejsce do gry w piłkę nożną, siatkową, koszykową, a także boisko wielofunkcyjne, parking i budynek socjalno-gospodarczy z szatnią i prysznicami. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1 mln zł. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków ministerstwa sportu kwotą 483 tys. zł. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel 130 tys. zł.

 

Obecny podczas uroczystości przekazania obiektu wicemarszałek Leszek Ruszczyk pogratulował włodarzom miasta i gminy przedsiębiorczości w pozyskiwaniu środków na realizację drugiego już tego typu projektu. Słowa uznania skierował również do mieszkańców, którzy potrafią docenić zdrowotne i rekreacyjne znaczenie aktywności fizycznej. Przekazując natomiast zestaw piłek ufundowanych przez samorząd województwa, wicemarszałek życzył młodzieży wielu sukcesów w przyszłych rozgrywkach i zawodach sportowych.

 

Uroczystość uświetnił występ orkiestry dętej działającej przy publicznym gimnazjum w Wyśmierzycach.

Liczba wyświetleń: 696

powrót