Aktualności

Lepsza komunikacja w gminie Kotuń

2013.04.10 15:35 , aktualizacja: 2013.05.13 14:26

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Modernizacyjne prace drogowe przeprowadzone w gminie Kotuń (pow. siedlecki) zostaną dofinansowane ze środków unijnych. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1,8 mln zł, z czego wsparcie z UE to blisko 1,5 mln zł.

 

Umowę w tej sprawie podpisali 10 kwietnia br. członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i wójt gminy Kotuń Sławomir Adamiak.

 

W granicach gminy Kotuń znajdują się 32 miejscowości, przez które przechodzą główne krajowe szlaki komunikacyjne. Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort podróżowania, władze gminy podjęły się modernizacji oraz budowy lokalnych dróg

 

W ramach dofinansowanego projektu zmodernizowano cztery drogi – w miejscowościach Broszków, Gręzów, Kotuń i Cisie-Zagrudzie. Szlaki w Gręzowie i Broszkowie stanowią bezpośredni dojazd do drogi krajowej nr 2. Ich modernizacja w znacznym stopniu przyczyniła się do zwiększenia bezpieczeństwa podróżujących oraz do obniżenia kosztów eksploatacji pojazdów i zmniejszenia czasu przejazdu.

 

Wybudowana droga w Kotuniu zapewnia dzieciom i młodzieży z terenu całej gminy dotarcie do gimnazjum publicznego. Stanowi też bezpośrednie połączenie z drogą powiatową biegnącą przez centrum Kotunia. Natomiast droga w Cisiu-Zagrudziu zapewnia łączność komunikacyjną między gminami Kotuń i Skórzec. Dzięki przeprowadzonym pracom dzieci z miejscowości Dąbrówka Niwka, Dąbrówka Stara, Nowaki (gmina Skórzec) szybciej i bezpieczniej mogą dotrzeć do szkoły podstawowej. Powstało również bezpośrednie połączenie z drogą powiatową.

 

Przebudowa objęła wykonanie nawierzchni, wyrównanie poboczy gruntowych oraz w przypadku drogi w Kotuniu wykonanie chodnika dla pieszych wraz ze zjazdami na posesje.

 

Projekt został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

 

Tytuł projektu: Poprawa stanu układu komunikacyjnego Gminy Kotuń poprzez modernizację dróg w Cisiu-Zagrudziu, Broszkowie, Gręzowie oraz Kotuniu

Całkowita wartość projektu: 1 816 206,06 zł

Kwota dofinansowania: 1 459 826,68 zł

Beneficjent: Gmina Kotuń

Działanie 3.1. Infrastruktura drogowa

Liczba wyświetleń: 602

powrót