Aktualności

Konwent wójtów i burmistrzów powiatu węgrowskiego

2013.03.25 14:15 , aktualizacja: 2013.03.25 14:27

Autor: M. Rudnicki, A. Niedźwiedzka (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. UG Węgrów
Fot. UG Węgrów

O tematach najbardziej nurtujących mieszkańców ziemi węgrowskiej rozmawiali przedstawiciele władz lokalnych, województwa oraz parlamentarzyści podczas konwentu wójtów i burmistrzów powiatu węgrowskiego. Strategia rozwoju Mazowsza, nowa perspektywa finansowa oraz plany inwestycyjne w 2013 r. realizowane z udziałem środków pochodzących z budżetu województwa zdominowały obrady.

 

Projekt „Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 roku”, wprowadza wiele zmian dających nowe szanse na rozwój subregionów Mazowsza, szczególnie w kontekście nowej perspektywy finansowej, zmieniającej sposób i zakres finansowania przedsięwzięć. Rolą samorządów będzie w przyszłości współpraca przy przygotowywaniu interdyscyplinarnych projektów realizowanych ponad podziałem terytorialnym.

 

Podczas spotkania omówiono również prace związane z kluczowym przedsięwzięciem realizowanym na terenie powiatu. Jest nim przebudowa drogi wojewódzkiej 637 na odcinku o długości 35 km od Stanisławowa do Węgrowa. Koszt inwestycji to 127 mln zł z czego 108 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Do wykonania pozostała jedynie przebudowa mostu na rzece Liw. Rozpoczęcie robót zaplanowano na 4 kwietnia br., prace będą trwały do 30 sierpnia 2013 r.

 

W spotkaniu, które odbyło się 25 marca br. samorząd Mazowsza reprezentowali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz członek zarządu Wiesław Raboszuk.

Liczba wyświetleń: 877

powrót