Aktualności

W Łosicach na sportowo

2013.02.21 12:35 , aktualizacja: 2013.02.22 15:25

Autor: Radosław Strzaliński (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. Magdalena Romaniuk,...
Fot. Radosław Strzaliński
Fot. Magdalena Romaniuk,...
Fot. Magdalena Romaniuk,...
Fot. Magdalena Romaniuk,...
Fot. Magdalena Romaniuk,...

W ostatnich miesiącach powiat łosicki wzbogacił się o kilka nowych obiektów sportowych. Powstanie trzech z nich było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 633 tys. zł.  21 lutego br. odbyło się symboliczne otwarcie lodowiska Biały Orlik, które z powodzeniem funkcjonuje już od końca grudnia 2012 r. i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

 

Boisko wielofunkcyjne „Orlik”, które powstało przy Zespole Szkół nr 1 w Łosicach otrzymało 333 tys. zł wsparcia z budżetu województwa. Kolejne dwie inwestycje – budowa boiska wielofunkcyjnego przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łosicach oraz modernizacja stadionu sportowego wraz z zapleczem i bieżniami lekkoatletycznymi, decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymały łącznie 300 tys. zł wsparcia z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego.

 

Lodowisko Biały Orlik, które z powodzeniem funkcjonuje już od końca grudnia 2012 r. powstało przy Zespole Szkół nr 1 i cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich mieszkańców.

 

Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podkreśla, że wszystkie obiekty sportowe powstają z myślą o najmłodszych mieszkańcach Łosic. Pozwala to na aktywne spędzanie wolnego czasu oraz popularyzację sportu i zdrowego trybu życia bez względu na porę roku. 

 

W trakcie uroczystości zebrani goście obejrzeli specjalnie na tę okazję przygotowany występ artystyczny. Jednym z elementów spotkania było również rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą pracę plastyczną "Zabawy na lodzie" skierowanym do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Laureatom oraz uczestnikom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy.

Liczba wyświetleń: 946

powrót