Aktualności

Drogi powiatowe wyremontowane

2013.02.15 14:10 , aktualizacja: 2013.02.15 15:24
Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
fot. Tomasz Jeziorski

W powiatach łosickim i siedleckim oddano do użytku dwa odcinki zmodernizowanych dróg. Szlak łączący miejscowości Mordy (pow. siedlecki) – Klimonty (pow. siedlecki) – Ptaszki (pow. siedlecki) – Bejdy (pow. łosicki) – Próchenki (pow. łosicki) oraz trasę przebiegającą przez Szańków (pow. łosicki) wyremontowano w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych.

 

Nawierzchnia obu dróg uległa zniszczeniu w wyniku masowych podtopień, które wystąpiły w marcu i kwietniu 2011 r. Zakres prac objął m.in. wykonanie: nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego i przepustów zjazdowych oraz umocnienie i uzupełnienie poboczy. Łączna długość wyremontowanych odcinków to prawie 5 km. Całkowita wartość obu inwestycji wyniosła ok. 2,7 mln zł, z czego dotacja z budżetu państwa to ponad 2 mln zł.

 

W latach 2010 – 2011 na usuwanie zniszczeń w infrastrukturze, wyrządzonych przez powódź, mazowieckim samorządom i Wojewódzkiemu Zarządowi Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie (WZMiUW) przekazano prawie 115 mln zł. W tym 14 mln zł pochodziło z Funduszu Solidarności UE, a 100 mln zł z rządowej rezerwy celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W 2012 r. samorządom przekazano niemal 41 mln zł, zaś WZMiUW otrzymał 2,1 mln zł z Funduszu Solidarności UE oraz prawie 25 mln zł z budżetu państwa na odbudowę popowodziową.

 

W uroczystości, 15 lutego br., Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 547

powrót