Aktualności

„Mój Rynek” w Łosicach już otwarty

2013.02.14 14:10 , aktualizacja: 2014.02.20 09:16

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.arch.UMiG Łosice
  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński
  • fot.Radosław Strzaliński

Mieszkańcy oraz kupcy z Łosic i okolic mogą korzystać z nowoczesnej, zmodernizowanej targowicy miejskiej. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego inwestycja otrzymała 1 mln zł unijnego dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. W uroczystym otwarciu targowicy udział wzięła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Członek Zarządu Janina Ewa Orzełowska podkreśliła, że jest to pierwsze otwarte targowisko na Mazowszu – miejsce, w którym będzie można kupić świeże i lokalne produkty. Dzięki środkom unijnym możliwe było powstanie tego nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu, z którego korzystać będą producenci i mieszkańcy. Łosicka inwestycja jest jedną z 27 na terenie Mazowsza, które otrzymały dofinansowanie z programu PROW 2007-2013.

 

Po otwarciu targowicy, w remizie strażackiej w Niemojkach przekazany został sprzęt ratownictwa drogowego dla strażaków z OSP w Łosicach oraz OSP w Niemojkach. Obie jednostki pozyskały zestawy hydraulicznych narzędzi ratowniczych. Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansował zakup sprzętu dla OSP w Łosicach kwotą 19,7 tys. zł, natomiast dla OSP w Niemojkach – 15 tys. zł.

 

Wsparcie było możliwe dzięki realizacji na Mazowszu samorządowego programu wsparcia jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej „OSP – 2012”, którego głównym celem jest dofinansowanie zakupu sprzętu specjalistycznego służącego usuwaniu skutków klęsk żywiołowych i ratownictwa drogowego.

Liczba wyświetleń: 1653

powrót