Aktualności

Dwie kolejne drogi odremontowane

2013.01.24 12:35 , aktualizacja: 2013.01.24 13:09

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Na terenie powiatu łosickiego oddano do użytku dwie odremontowane drogi, których modernizacja była możliwa dzięki środkom pozyskanym z dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz z rządowego programu Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych.

 

Oba instrumentu zakładają wzmocnienie zdolności inwestycyjnej jednostek samorządu terytorialnego w obszarze drogownictwa, poprzez wsparcie realizowanych w tym zakresie zadań gmin i powiatów, środkami dotacji celowej z budżetu państwa. Ustanowienie programu służy idei zwiększenia zdolności wspólnot samorządowych do wykonywania zadań publicznych, a tym samym umacniania roli samorządu terytorialnego w kształtowaniu rozwoju społeczno-gospodarczego kraju.

 

Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podkreśliła, że środki zewnętrzne pozyskane przez samorządy przyspieszają realizacje potrzebnych inwestycji. Dodatkowo dwie nowe drogi wpłyną na sprawność przemieszczania się i w konsekwencji poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

  • fot. Tomasz Jeziorski
  • fot. Tomasz Jeziorski

Liczba wyświetleń: 624

powrót