Aktualności

Czas podsumowań w powiecie sokołowskim

2013.01.18 11:45

Autor: Mariusz Rudnicki na podst. mat. powiatu sokołowskiego, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Kadencja zarządu powiatu sokołowskiego dobiegła półmetka. Z tej okazji przedstawiciele władz powiatu podsumowali dotychczasową pracę zarządu. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski

 

- Jestem przekonany, że był to czas „dobrej jakości”. Mimo wielu trudności napotykanych w codziennej pracy był to czas ambitnych celów, nowych pomysłów na wykorzystywanie funduszy oraz intensywnej promocji powiatu. Umiejętność pozyskiwania środków zewnętrznych dała nam nie tylko największą w historii powiatu liczba realizowanych inwestycji i projektów, ale także wiarę, że dynamiczny rozwój naszego powiatu jest możliwy i to właśnie teraz, kiedy tak dużo mówi się o kryzysie – tymi słowami konferencję otworzył starosta powiatu sokołowskiego Leszek Iwaniuk.

 

Podczas spotkania przedstawione zostały inwestycje przeprowadzone w ramach pozyskanych funduszy, w tym także drogowe, projekty przeprowadzone w szkołach oraz sytuacja SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim. Omówiono również metody pozyskiwania środków zewnętrznych, których od początku kadencji udało się uzyskać ponad 29 mln zł.

 

Po zakończeniu uroczystości uczestnicy udali się do Repek na otwarcie drogi na odcinku Repki -Wyrozęby - Sawice - granica powiatu oraz drogi w gminie Kosów Lacki na odcinku Rytele Wszołki - Rytele Święckie. Do użytku oddano również nowy most w gminie Ceranów na rzece Buczynka w miejscowości Wólka Rytelska.

  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański

Liczba wyświetleń: 226

powrót