Aktualności

W zdrowym ciele, zdrowy duch

2013.01.21 10:50 , aktualizacja: 2013.01.21 13:31

Autor: Agnieszka Niedźwiedzka (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Takie hasło przyświecało pomysłodawcom i budowniczym obiektów sportowych, które powstały przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie (pow. węgrowski). W ramach inwestycji wybudowano salę gimnastyczną wraz z wyposażeniem, boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne z zapleczem sanitarno-szatniowym, czyli ,,Moje Boisko – Orlik 2012’’.

 

Boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej i wymiarach 30m x 62m wyposażone zostało w piłkochwyty. Boisko wielofunkcyjne przystosowane do koszykówki i piłki siatkowej dysponuje natomiast zapleczem sanitarno-szatniowym. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1,15 mln zł. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane m.in. z budżetu województwa mazowieckiego kwotą 164 tys. zł. Salę sportową o powierzchni ponad 2 tys. m2 wyposażono w niezbędny sprzęt sportowy m.in. do piłki ręcznej i unihokeja. Wartość tego zadania przekroczyła 7 mln zł. Oba projekty zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Uroczyste przekazanie kompleksu sportowego do użytku uczniom i lokalnej społeczności odbyło się 19 stycznia br. Wziął w nim udział m.in. członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

 

- Mam nadzieję, że nowe inwestycje przyczynią się do dalszego rozwoju kultury fizycznej w gminie, będą areną wielu wydarzeń sportowych, gier, rozgrywek i zawodów, na których nigdy nie zabraknie zasad fair-play. Jestem przekonany, że obiekty będą służyły także aktywnemu wypoczynkowi nie tylko uczniów, ale i mieszkańców – powiedział członek zarządu Wiesław Raboszuk.

 

Dopełnieniem wydarzenia był program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej.

  • Fot. Wojciech Starzak
  • Fot. Wojciech Starzak
  • Fot. Wojciech Starzak

Liczba wyświetleń: 447

powrót