Aktualności

Udany rok dla powiatu garwolińskiego

2013.01.21 08:15 , aktualizacja: 2013.01.21 13:39

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Podsumowanie minionego roku było głównym tematem spotkania parlamentarzystów i samorządowców z terenu powiatu garwolińskiego, które odbyło się w Miętnem.

 

Starosta powiatu Marek Chciałowski podkreślił, że w minionym roku udało się zrealizować wiele ważnych projektów. Łącznie na zadania inwestycyjne wydano ponad 18 mln zł, w tym środki zewnętrzne stanowiły kwotę ponad 8 mln zł.  – W ubiegłym roku wykonaliśmy zadania drogowe za kwotę ponad 8,3 mln zł. Zostało zmodernizowanych ponad 20 km dróg powiatowych – przypomniał gospodarz powiatu.

 

Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska pogratulowała udanego roku i podkreśliła, że Samorząd Województwa Mazowieckiego wspiera równomiernie rozwój powiatów oraz gmin, umożliwiając m.in. aplikowanie o dotacje z różnych źródeł. Szczególnie ważna jest umiejętność pozyskiwania i wykorzystywania środków unijnych, dzięki czemu można znacznie przyspieszyć realizację potrzebnych inwestycji.

W trakcie spotkania władze samorządu garwolińskiego wręczyły członek zarządu Janinie Ewie Orzełowskiej specjalne podziękowania za pomoc i wspieranie rozwoju powiatu.

Liczba wyświetleń: 305

powrót