Aktualności

Rozwój transportu lokalnego

2013.01.08 10:35 , aktualizacja: 2013.01.08 15:36

Autor: Konrad Wojnarowski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Marszałek Adam Struzik, władze samorządowe powiatu warszawskiego zachodniego, wójtowie gmin Ożarów Mazowiecki, Stare Babice, Leszno, Kampinos, Sochaczew oraz przedstawiciele stowarzyszenia samorządowego Pro Civitas wzięli udział w spotkaniu na temat projektu budowy kolejki WKD.

 

Stowarzyszenie Pro Civitas złożyło wnioski do Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 roku. Jednym z najważniejszych jest wpisanie do strategii inwestycji pn. „Projekt budowy kolejki WKD oraz nowego przebiegu drogi nr 580 na obszarze gmin: Stare Babice, Leszno, Kampinos do Sochaczewa”.

 

Marszałek Adam Struzik ocenił pomysł budowy jako ciekawy i innowacyjny. Dodał też, że jest to dobry czas na tego typu inwestycje ze względu na nową unijną perspektywę budżetową 2014-2020. Według marszałka trzeba wspólnie, we współpracy z innymi samorządami, zastanowić się nad przebiegiem trasy która zapewni realność wykonania i będzie dobrze wykorzystywana. Ważny jest także rodzaj transportu, najlepszy zdaniem marszałka byłby szynowy.

 

Ważną kwestią omówioną podczas spotkania był wybór podmiotów, które powinny tę inwestycję zrealizować. – Powinno to być konsorcjum złożone z samorządu województwa i innych samorządów zainteresowanych projektem, ale można rozważyć również partnerstwo publiczno-prywatne – powiedział marszałek.

  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski

Liczba wyświetleń: 687

powrót