Aktualności

Węzeł Wołomin już wkrótce

2012.12.18 15:45 , aktualizacja: 2012.12.19 13:29

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W 2016 r. ruszy budowa drogi S8. Do realizacji węzła Wołomin niezbędne będzie wykonanie nowego ok. 2,5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 635. Koszt inwestycji wyniesie ok. 35 mln zł.

 

Umowę w tej sprawie podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz przedstawiciele powiatu wołomińskiego i gminy Wołomin. Obecny był również wicemarszałek Leszek Ruszczyk. To ważna inwestycja dla mieszkańców powiatu wołomińskiego, która umożliwi im jak najkorzystniejsze skomunikowanie z drogą S8.

 

Kolejnym krokiem będzie podpisanie porozumienia przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, na mocy którego Mazowsze zobowiąże się do zabezpieczenia środków na budowę 2,5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej po nowym śladzie. Dzięki porozumieniu możliwe będzie uwzględnienie budowy węzła Wołomin w koncepcji projektowej oraz w przetargu, który GDDKiA ogłosi w pierwszym kwartale 2013 r. Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie „Projektuj i Buduj”.

  • fot. Łukasz Welenc
  • fot. Łukasz Welenc
  • fot. Łukasz Welenc
  • fot. Łukasz Welenc
  • fot. Łukasz Welenc

Liczba wyświetleń: 556

powrót