Aktualności

110 lat spółdzielczości bankowej w Gąbinie

2012.12.17 09:00 , aktualizacja: 2012.12.18 08:25
Autor: oprac. Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
Fot. Małgorzata Ostrowska
Fot. Małgorzata Ostrowska
Fot. Małgorzata Ostrowska

Początki spółdzielczości bankowej w Gąbinie (pow. płocki) sięgają XIX w. 110 lat temu, na mocy „Ustawy Gąbińskiego Towarzystwa Pożyczkowo-Oszczędnościowego”, stworzono możliwość zaciągania na dogodnych warunkach pożyczek na potrzeby gospodarcze. Z okazji jubileuszu lokalnej działalności spółdzielczej, gąbiński bank uhonorowany został przez marszałka Adama Struzika Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.

 

Bank Spółdzielczy w Gąbinie jest postrzegany jako nowoczesna instytucja finansowa, szanująca tradycję, działająca wyłącznie w oparciu o polski kapitał, nastawiona nie tylko na zysk, ale także na zaspokajanie potrzeb członków i lokalnych mieszkańców. Misją placówki jest świadczenie profesjonalnej oraz kompleksowej obsługi bankowej i finansowej, z uwzględnieniem wspierania zadań i inicjatyw służących dobru i rozwojowi miejscowej społeczności. W uznaniu zasług za kształtowanie nowoczesnego  wymiaru działań, bank otrzymał m.in. medal „ Zasłużony dla Powiatu” oraz  nagrodę  „Orła Agrobiznesu”.

 

Niemałą rolę w procesie szeroko rozumianego rozwoju odgrywa sektor bankowy – zwrócił się do gości, podczas spotkania 14 grudnia br., marszałek Adam Struzik. Dynamiczny rozkwit gąbińskiej placówki niejednokrotnie został już dostrzeżony, a prestiżowe wyróżnienia są poświadczeniem troski o dobro zarówno osób fizycznych, jak i firm, korporacji czy instytucji.Profesjonalna kadra, obsługa na wysokim poziomie, szeroki wachlarz usług i produktów bankowych dostosowywany na bieżąco do potrzeb i oczekiwań klientów – to niewątpliwe atuty banku– posumował marszałek, wręczając okolicznościowe odznaczenie.

Liczba wyświetleń: 253

powrót