Aktualności

Towarzystwo Przyjaciół Otwocka ma już 100 lat

2012.12.17 11:00 , aktualizacja: 2012.12.17 12:05
Autor: oprac. Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
fot. www.tpo.com.pl

Stuletnia działalność Towarzystwa Przyjaciół Otwocka została doceniona. Podczas obchodów jubileuszowych, 16 grudnia br., organizacja uhonorowana została Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” przyznanym przez marszałka Adama Struzika.

 

Towarzystwo Przyjaciół Otwocka jest najstarszą działającą tu organizacją społeczną. Od 1912 r. zrzesza mieszkańców angażujących się w przedsięwzięcia na rzecz rozwoju kulturalnego, gospodarczego i przestrzennego miasta. Dzięki ich działalności Otwock w 1916 r. uzyskał prawa miejskie. Obecnie Towarzystwo liczy blisko 100 członków.

 

Do najważniejszych inicjatyw zaplanowanych w związku z jubileuszem należą przygotowanie publikacji związanych z historią Towarzystwa i miasta oraz zorganizowanie, we współpracy z innymi organizacjami i instytucjami Festiwalu Świdermajer, którego celem była promocja stylu drewnianej architektury „linii otwockiej”.  Upowszechnianiu wiedzy na temat Otwocka i działalności Towarzystwa służyć miały także liczne pokazy, konkursy, wycieczki piesze i rowerowe oraz wykłady i happeningi.

Liczba wyświetleń: 364

powrót