Aktualności

Z wizytą w Ostrołęce

2012.12.10 09:15 , aktualizacja: 2012.12.10 09:41

Autor: Agnieszka Niedźwiedzka, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Wystawa w Muzeum Kultury Kurpiowskiej i otwarcie myjni autobusowej to najważniejsze punkty wizyty członka zarządu województwa mazowieckiego Wiesława Raboszuka w powiecie ostrołęckim.   

 

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej członek zarządu obejrzał wystawę „Nim rozbłyśnie pierwsza gwiazda. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia”. Są to przede wszystkim eksponaty gospodarcze i kulinarne, a także prezentacja tradycyjnego stołu wigilijnego.  Blasku  wystawie dodają kolorowe, papierowe wycinanki. Członek zarządu Wiesław Raboszuk miał okazję zobaczyć także specjalne magazyny, w których przechowywane są zbiory muzealne: stroje kurpiowskie,  obrazy, przedmioty gospodarstwa domowego.

 

Kolejnym punktem wizyty na mapie Ostrołęki była zajezdnia MZK, gdzie miało miejsce otwarcie ekologicznej i nowoczesnej  myjni autobusowej, wyposażonej w oczyszczalnie ścieków . Projekt zrealizowany został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007- 2013. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln zł, z czego 83% to środki unijne, a 17% to wkład własny.

 

Członek zarządu Wiesław Raboszuk odwiedził również szkołę podstawową nr 2, która obchodziła 20- lecie przynależności do Klubu Przodujących Szkół. W ramach działalności klubu przyznawane są stypendia pieniężne dla dzieci zdolnych  pochodzących z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. Uroczystości odbyły się pod hasłem „Obrzędy i tradycje bożonarodzeniowe”, co podkreśliła  część artystyczna.

 

Kończąc wizytę w powiecie, członek zarządu zwiedził  także kościół parafialny Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce, który jest jednym z  najcenniejszych zabytków miasta.

  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka

Liczba wyświetleń: 467

powrót