Aktualności

Przedstawiciele NSZZ "Solidarność" Regionu Mazowsze spotkali się z Zarządem Województwa Mazowieckiego

2012.11.21 14:50 , aktualizacja: 2012.11.22 10:05

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Biuro Prasowe UMWM
  • Fot. Biuro Prasowe UMWM
  • Fot. Biuro Prasowe UMWM
  • Fot. Biuro Prasowe UMWM

20 listopada br. przed urzędem marszałkowskim protestowali przedstawiciele NSZZ "Solidarność" Regionu Mazowsze. Zebrani domagali się pozytywnego rozpatrzenia, przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, czterech postulatów dotyczących funkcjonowania PZLPiT "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego, które zawarto w złożonej na ręce marszałka województwa petycji.

 

Protestujący domagali się przywrócenia do pracy działaczy NSZZ „Solidarność", a do komisji konkursowej – przedstawiciela związków zawodowych, a także wykluczenia kandydatury Włodzimierza Izbana z konkursu na dyrektora zespołu „Mazowsze” oraz odwołania go ze stanowiska p.o. dyrektora.

 

Z delegacją protestujących spotkał się Zarząd Województwa Mazowieckiego. Omówione zostały postulaty NSZZ "Solidarność” Regionu Mazowsze. Marszałek województwa poinformował przedstawicieli związku o unieważnieniu przez zarząd konkursu na dyrektora Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego. Decyzja ta wynikała z dwóch powodów. Po pierwsze 9 listopada br. upłynął termin przewidziany uchwałą zarządu na przeprowadzenie konkursu, po drugie związki zawodowe nie wytypowały nowego kandydata na członka komisji konkursowej.

Liczba wyświetleń: 607

powrót