Aktualności

Współpraca sił zbrojnych, policji i administracji samorządowej

2012.11.14 15:25 , aktualizacja: 2012.11.15 08:53

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

„Współdziałanie sił zbrojnych RP z policją i administracją samorządową w sytuacjach zagrożeń” – to tytuł konferencji, która odbyła się 14 listopada br. w Białobrzegach. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Założeniem konferencji było zebranie doświadczeń sił zbrojnych, policji, administracji rządowej szczebla wojewódzkiego i administracji samorządowej szczebla powiatowego w zakresie realizacji zadań obronnych. Podczas spotkania omówiono m.in. formy ujednolicenia przygotowań obronnych na poziomie powiatu i gminy, zarówno w zakresie dokumentacji, jak i prowadzenia szkoleń.

 

Uczestnicy konferencji poruszali również zagadnienia integracji systemu bezpieczeństwa narodowego, zagrożeń militarnych i niemilitarnych dla bezpieczeństwa państwa czy współdziałania służb, inspekcji i straży w realizacji zadań obronnych.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Zakład Przygotowań Obronnych Państwa i Mobilizacji, Mazowiecka Komenda Wojewódzka Policji, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Białobrzegach, Zakład Zarządzania Kryzysowego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Stowarzyszenie Ruch Wspólnot Obronnych.

  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk

Liczba wyświetleń: 477

powrót