Aktualności

Szpital w Przysusze zostanie zinformatyzowany

2012.10.29 15:10 , aktualizacja: 2012.10.29 15:34

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.arch.SP w Przysusze
fot.arch.SP w Przysusze

Wprowadzone zmiany umożliwią m.in. umawianie wizyt lekarskich przez Internet oraz sprawniejsze zarządzanie placówką. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 2,1 mln zł unijnego dofinansowania. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz dyrektor SPZZOZ w Przysusze Grzegorz Dziekan.

 

Obecnie szpital w Przysusze nie dysponuje nowoczesnym sprzętem komputerowym i systemem informatycznym, umożliwiającym sprawne zarządzanie placówką zarówno od strony medycznej, jak i administracyjnej. Dokumentacja przygotowywana jest nadal w formie papierowej, a jej obieg jest utrudniony nie tylko w samym szpitalu, ale też w jednostkach mu podległych. Dlatego też realizacja inwestycji przyniesie korzyści zarówno pacjentom, jak i pracownikom placówki.

 

W ramach projektu zakupione zostaną komputery, drukarki, serwery oraz specjalistyczne oprogramowanie.  Wdrożony również będzie elektroniczny system obiegu dokumentów. Poprawi to wymianę danych pomiędzy jednostkami organizacyjnymi SPZZOZ w Przysusze, m.in.: szpitalem, Działem Farmacji Szpitalnej, Przychodnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Poradnią Specjalistyczną i Diagnostyczną, Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym oraz wiejskimi ośrodkami zdrowia w Glińcu, Sadach i Ruskim Brodzie.

 

Przebudowana zostanie także strona internetowa szpitala. Umożliwi to pacjentom, m.in. elektroniczną rejestrację wizyt czy też dostęp do wyników badań. Oprócz tego, z myślą o pacjentach, którzy nie mają dostępu do Internetu, pojawią się  dwa InfoKioski z bezpłatnym dostępem do sieci. Jeden z nich zainstalowany będzie  w przychodni, a drugi – w szpitalu.

 

Z myślą o bezpieczeństwie, w szpitalu zostanie założony monitoring CCTV. Monitorowane będą wejścia do szpitala i przychodni oraz serwerownia.

 

Tytuł projektu: Informatyzacja SPZZOZ w Przysusze

Całkowita wartość projektu: 2 552 055,09 zł

Kwota dofinansowania: 2 115 307,87 zł

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przysusze

Działanie 2.1. Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu

Liczba wyświetleń: 483

powrót