Aktualności

Pro Masovia dla dyrektora teatru w Radomiu

2012.10.22 13:25 , aktualizacja: 2012.10.23 15:23

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.Marian Strudziński

X jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, odbywający się w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, stał się okazją do uhonorowania dyrektora naczelnego i artystycznego placówki Zbigniewa Rybki – Medalem Pamiątkowym Pro Masovia.

 

Odznaczenie, 20 października w imieniu marszałka województwa mazowieckiego, wręczył wicemarszałek Leszek Ruszczyk, gratulując dotychczasowych osiągnięć i życząc dalszych sukcesów zawodowych. Zbigniew Rybka ma na swoim koncie takie doświadczenia jak: adaptacje, asystentury czy reżyserię wielu spektakli. Jest również zaangażowany we współpracę z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta.

 

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu od 1993 r. jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego – jednego z najważniejszych polskich festiwali teatralnych w Polsce. Impreza łączy w sobie teatr, sztuki plastyczne, muzykę i film. Jest to z założenia festiwal, który pełni rolę forum wymiany myśli i doświadczeń artystów. W tym roku gościem specjalnym była żona patrona, Rita Gombrowicz.

Liczba wyświetleń: 359

powrót