Aktualności

Centrum handlu lokalnego powstanie w Wyszogrodzie

2012.10.15 09:50 , aktualizacja: 2012.10.15 13:19

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Utworzenie nie tylko nowoczesnego, w pełni przystosowanego do potrzeb kupujących i sprzedających targowiska, ale także kompleksowego centrum handlu lokalnego dla rolników, kupców oraz hurtowników z całegopółnocnego Mazowsza – to plan gminy i miasta Wyszogród.

 

W tym roku włodarzom Wyszogródu udało się uzyskać 1 mln zł unijnego dofinansowania do przebudowy i modernizacji targowiska miejskiego w ramach programu „Mój rynek” PROW na lata 2007-2013. Miasto chce jednak znacznie poszerzyć ten projekt i utworzyć w Wyszogrodzie nowoczesne centrum handlu lokalnego, które otwarte będzie kilka dni w tygodniu. Oprócz owoców, warzyw i innych produktów rolnych, będzie tam można kupić żywe zwierzęta. Byłoby to jedyne takie miejsce w powiecie płockim. Całkowity koszt inwestycji to ponad 3 mln zł, a jej rozpoczęcie planowane jest na 2013 r.

 

12 października br. podczas panelu prezentacyjno-dyskusyjnego z kupcami, hurtownikami, rolnikami oraz producentami z północnego Mazowsza o tej koncepcji rozmawiali marszałek Adam Struzik, burmistrz Wyszogrodu Mariusz Bieniek i zaproszeni goście. Marszałek omówił znaczenie programu „Mój rynek” w aspekcie Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego i regionalnej polityki rozwoju obszarów wiejskich w województwie mazowieckiem. W spotkaniu wziął również udział dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego Radosław Rybicki, przedstawił założenie i cele programu „Mój rynek”.

  • fot. UMiG Wyszogród
  • fot. UMiG Wyszogród
  • fot. UMiG Wyszogród
  • fot. UMiG Wyszogród
  • fot. UMiG Wyszogród

Liczba wyświetleń: 561

powrót