Aktualności

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 727 relacji Klwów - Przysucha

2012.10.11 12:00 , aktualizacja: 2013.01.07 11:49

Autor: Monika Burdon, (MZDW), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Drogowcy rozpoczęli przebudowę drogi woj. nr 727 na odcinku 10 km od Klwowa do granicy gmin Klwów i Potworów (powiat przysuski). Uroczyste rozpoczęcie inwestycji odbyło się 11 października br. W uroczystości Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

W ostatnich dwóch latach na terenie regionu radomskiego zmodernizowano ponad 63 km dróg wojewódzkich za kwotę ponad 77 mln zł., w tym blisko 2,5 mln zł przeznaczono na remont dwóch obiektów mostowych na terenie gminy Jedlnia Letnisko w powiecie radomskim  (w miejscowościach Jedlnia i Poświętne) W ramach PRO WM 2001 - 2013 zrealizowana została przebudowa drogi wojewódzkiej nr 732 relacji Przytyk – Gózd za kwotę ponad 55 mln zł, z czego dofinasowanie unijne wyniosło prawie 43,5 mln zł. Na terenie powiatu przysuskiego drogowcy wykonali remont nawierzchni na terenie miejscowości Ruski Bród (koszt 450 tys. zł) oraz w miejscowości Borkowice (koszt 397 tys. zł).

 

10 października uroczyście rozpoczęto kolejną inwestycję. W ramach modernizacji drogi wojewódzkiej nr 727 zostanie wykonane: wzmocnienie konstrukcji drogi, przebudowa 7 skrzyżowań oraz budowa 11 zatok autobusowych i parkingu na 10 miejsc postojowych, w tym jedno miejsce dla osoby niepełnosprawnej. Jezdnia otrzyma nowe odwodnienia i wyspy kanalizujące wraz z azylami dla pieszych, przebudowanych zostanie także 11 przepustów drogowych. Po modernizacji droga ma być również bezpieczniejsza - powstaną drogi serwisowe o szerokości 3,5 m o łącznej długości ok. 7,4 km, które zapewnią bezpieczny dojazd do nieruchomości, chodniki o łącznej długości ok. 9,6 km, a całość będzie oświetlona.

 

Inwestycja będzie kosztowała 28,5 mln zł, a środki w całości pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Przebudowa drogi potrwa do końca czerwca 2014 r. Aktualnie droga została całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od Klwowa (skrzyżowanie z drogą krajową nr 48) do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 729. Po zamkniętym odcinku odbywać się może jedynie ruch lokalny związany m.in. z obsługą posesji. Zgodnie z przedstawionym przez wykonawcę harmonogramem prac ten odcinek drogi zamknięty będzie do połowy grudnia.

  • Pobierz: fot. Monika Burdon
  • Pobierz: fot. Monika Burdon
  • Pobierz: fot. Monika Burdon
  • Pobierz: fot. Monika Burdon
  • Pobierz: fot. Monika Burdon
  • Pobierz: fot. Monika Burdon
  • Pobierz: fot. Monika Burdon
  • Pobierz: fot. Monika Burdon
  • Pobierz: fot. Monika Burdon

Liczba wyświetleń: 939

powrót