Aktualności

Diamentowy jubileusz

2012.10.12 13:25 , aktualizacja: 2012.10.15 08:34

Autor: oprac. Aldona Zawadzka, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. arch. MSiT
  • fot. arch. MSiT
  • fot. arch. MSiT
  • fot. arch. MSiT
  • fot. arch. MSiT
  • fot. arch. MSiT

W Centrum Olimpijskim PKOl świętowano 60-lecie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Z okazji jubileuszu marszałek Adam Struzik uhonorował placówkę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego.

 

Muzeum Sportu i Turystyki powstało w 1952 r. Jest jedną z najstarszych instytucji muzealnych o profilu sportowym na świecie. Eksponaty, a jest ich kilkadziesiąt tysięcy, pochodzą zarówno ze zbiorów własnych prywatnych kolekcjonerów, zawodników, działaczy, jak również związków i klubów sportowych z kraju i zagranicy. Muzeum Sportu i Turystyki należy do elitarnego grona Olympic Museums Network, skupiającego jedynie 15 placówek z całego świata.

 

Marszałek Adam Struzik, wręczając „Pro Masovię”, podkreślił misję Muzeum, które od sześćdziesięciu lat, poprzez treści gromadzonych zbiorów, upowszechnia podstawowe wartości historii, nauki i kultury polskiej oraz kształtuje wrażliwość poznawczą i estetyczną. Długoletni pracownicy placówki zostali ponadto uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.

 

Na galę jubileuszową przybyli przyjaciele, darczyńcy, sponsorzy i partnerzy placówki. W uroczystości wzięło udział ok. 500 osób reprezentujących instytucje świata kultury, sportu i polityki m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Polski Komitet Olimpijski, placówki dyplomatyczne (Pakistanu, Chorwacji, Rosji, Estonii), a także polskie związki sportowe poszczególnych dyscyplin.

 

Uroczystości towarzyszył koncert fortepianowy w wykonaniu Waldemara Malickiego – lidera Filharmonii Dowcipu.

Liczba wyświetleń: 525

powrót