Aktualności

Otwarcie hali sportowej

2012.10.05 15:05 , aktualizacja: 2012.10.31 07:52

Autor: oprac. Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Po wieloletnich staraniach udało się wybudować nową salę gimnastyczną przy Zespole Szkół im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie. Inwestycja to spełnienie marzeń młodzieży uczęszczającej do tej placówki.

 

Budynek, w którym mieści się szkoła został zbudowany w 1964 r. w ramach akcji „Tysiąc szkół na tysiąclecie”. Na ówczesne czasy szkoła spełniała wysokie standardy lokalowe z nowocześnie wyposażonymi salami lekcyjnymi oraz nowoczesną salą gimnastyczną o powierzchni 129 m2. Dynamiczny rozwój miasta, a co za tym idzie wzrost liczby uczniów, sprawił, że sala gimnastyczna okazała się niewystarczająca.

 

Obecnie w szkole uczy się 649 uczniów, w 27 oddziałach. Lekcje wychowania fizycznego w klasach I – III odbywały się zatem na korytarzu, a uczniowie klas IV – VI i gimnazjum ćwiczyli na sali gimnastycznej lub gościnnie korzystali z miejskiej hali sportowej.

 

Budowa nowej sali o powierzchni blisko 1300 m2 ruszyła w 2010 r. Inwestycja kosztowała 3,8 mln zł, z czego 500 tys. zł gmina otrzymała z Funduszu Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

5 października br., w uroczystym otwarciu obiektu uczestniczył wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

  • Fot. arch. ZS im. ks....
  • Fot. arch. ZS im. ks....
  • Fot. arch. ZS im. ks....
  • Fot. arch. ZS im. ks....

Liczba wyświetleń: 845

powrót