Aktualności

O przyszłości publicznych służb zatrudnienia

2012.09.27 13:50 , aktualizacja: 2012.09.27 15:39

Autor: Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Po raz dziewiąty Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie zorganizował Forum Partnerstwa Lokalnego. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: „Przyszłość publicznych służb zatrudnienia”. Z uczestnikami zjazdu na ten temat dyskutowali m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Jacek Męcina i Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Organizowane każdego roku konferencje są miejscem wymiany myśli i dialogu. Podczas nich omawiane są sprawy ważne dla instytucji i partnerów realizujących zadania w obszarze rynku pracy. W tegorocznym forum uczestniczyli dyrektorzy wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy z całej Polski, a także reprezentanci niemieckich i brytyjskich służb zatrudnienia.

 

Publiczne służby zatrudnienia czeka w najbliższym czasie reforma i dostosowanie ich funkcjonowania do potrzeb współczesnego rynku pracy. Dlatego przedmiotem dyskusji były przede wszystkim najważniejsze zadania, które powinny być wykonywane przez publiczne służby zatrudnienia, tak aby urzędy pracy stały się jednostkami kreującymi rynek pracy przy dużym udziale pracodawców i innych partnerów społecznych.

 

Zdaniem marszałka w pierwszej kolejności należy dążyć do przekonania właścicieli firm i menadżerów, że publiczne służby zatrudnienia to wiarygodny partner, który jest w stanie przedstawić im dobrze przygotowanego i kompetentnego pracownika.

  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski

Liczba wyświetleń: 229

powrót