Aktualności

VII Memoriał Zdzisława Ambroziaka zakończony

2012.09.24 12:05 , aktualizacja: 2012.09.24 12:10

Autor: Milena Szymańska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Już po raz siódmy w Warszawie odbył się Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Podczas trzydniowej imprezy (21-23 września br.) rywalizowały ze sobą najlepsze polskie drużyny siatkarskie oraz reprezentacja Turcji.

 

Zwycięzcami VII Memoriału Zdzisława Ambroziaka zostali siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy w finale pokonali turecki Arkas Izmir 3:2.Trzecie miejsce zajęła Zaksa Kędzierzyn Koźle, pokonując bez straty seta Indykpol AZS Olsztyn. Kolejne lokaty przypadły AZS Politechnice Warszawskiej, a także AZS Częstochowa.

Drużynom w finale kibicował Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk, który jako członek Komitetu Honorowego VII-go Memoriału Zdzisława Ambroziaka wręczył medale i nagrody zwycięzcom zmagań. 

 

Memoriał Zdzisława Ambroziaka to impreza siatkarska, która powstała z potrzeby uczczenia przede wszystkim imienia sportowca i dziennikarza ale także przyjaciela, męża, ojca. Celem  memoriału jest promowanie sportu wolnego od dopingu oraz zgodnego z zasadami fair play. To kontynuacja tradycyjnej już imprezy siatkarskiej na najwyższym poziomie, która wpisana jest w kalendarz imprez siatkarskich PZPS oraz zyskała rangę największego i najważniejszego wydarzenia sportowego tuż przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.

 

Zdzisław Ambroziak był zawodnikiem klubów warszawskich – Orła, Spójni, AZS i Skry, a także pod koniec kariery klubów zagranicznych. Trzykrotny Mistrz Polski (1965, 1966, 1968), oraz dwukrotny wicemistrz (1967, 1970) w barwach stołecznego klubu AZS-AWF. Wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich w Meksyku 1968r. (5. miejsce) i w Monachium 1972r. (9. miejsce). Brązowy medalista ME w Stambule. Reprezentował kadrę Polski w 220 meczach w latach 1963–1972. Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako dziennikarz, był komentatorem prasowym i telewizyjnym, obok siatkówki zajmował się także tenisem.

  • fot. Wojciech Starzak
  • fot. Wojciech Starzak
  • fot. Wojciech Starzak
  • fot. Wojciech Starzak
  • fot. Wojciech Starzak
  • fot. Wojciech Starzak

Liczba wyświetleń: 383

powrót