Aktualności

Wyjazdowe posiedzenie Komisji ENVE

2012.09.24 11:45 , aktualizacja: 2012.09.24 14:23

Autor: Justyna Niedzielak, KM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • źródło:...
  • źródło:...
  • źródło:...
  • źródło:...

W dniach 20–21 września 2012 r. w Pescarze we Włoszech, na zaproszenie Gianniego Chiodiego, przewodniczącego regionu Abruzja odbyło się posiedzenie wyjazdowe Komisji ENVE oraz konferencja pt. „Wspieranie synergii między ochroną różnorodności biologicznej a rozwojem regionalnym”. W obu wydarzeniach wziął udział marszałek Adam Struzik.


Ważnym punktem obrad Komisji ENVE było wyznaczenie nowego przewodniczącego, którym został prezydent regionu Sardynia Ugo Cappellacci (IT/PPE) oraz nowych wiceprzewodniczących. Omówiono również, na wniosek prezydencji cypryjskiej, opinię w sprawie: „Regionalne podejście do przystosowania się do zmiany klimatu w przypadku regionów nadbrzeżnych”. Przyjęcie opinii przewidziano na sesję plenarną, która odbędzie się w dniach 8–10 października 2012 r.

 

Na konferencji pt. „Wspieranie synergii między ochroną różnorodności biologicznej a rozwojem regionalnym” zaprezentowane zostały najlepsze rozwiązania w zarządzaniu ekosystemami i ochronie różnorodności biologicznej. Dyskutowano na temat mechanizmów rozwiązywania konfliktów, a także strategii, jakimi kierują się władze samorządowe przy zarządzaniu chronionymi obszarami, poprzez inteligentne wykorzystanie dostępnych funduszy. Spotkanie poprzedziła wizyta studyjna w Obszarze Chronionym nad Jeziorem Penne i w Parku Narodowym Gran Sasso/Monti della Laga.
 

Liczba wyświetleń: 321

powrót