Aktualności

Posiedzenie ENCORE

2012.09.24 11:05 , aktualizacja: 2012.09.24 11:53

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. J.Warzywoda
Fot. J.Warzywoda
Fot. J.Warzywoda

W dniach 20-22 września br. w Drenthe, w Holandii odbyła się Konferencja Środowiskowa Regionów Europy ENCORE. Wśród 112 regionów europejskich, które zostały zaproszone znalazło się również Mazowsze. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

W trakcie obrad  politycy dyskutowali nad zagadnieniami środowiskowymi o znaczeniu regionalnym. Spotkanie umożliwia bowiem opracowanie wspólnego stanowiska i wywieranie wpływu na tworzenie polityki ochrony środowiska w Unii Europejskiej, tak aby były one zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 

Podczas konferencji odbywały się warsztaty, prelekcje a także została podpisana Karta Walencka - dokument wyznaczający kierunki działań organizacji. Zagadnienia, które podejmuje Karta to m.in.: bardziej wydajne zużycie energii, lepsze wykorzystanie wody, zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza czy ograniczenie hałasu.

 

ENCORE to polityczna sieć regionów europejskich, której celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju i poprawa stanu środowiska w Europie. Województwo mazowieckie należy do niej od 2011 roku.

Liczba wyświetleń: 295

powrót